Njihuni me Françesko Kalaj, një nga Alumni-t tanë të mrekullueshëm të CIT!

Njihuni me Françesko Kalaj, një nga Alumni-t tanë të mrekullueshëm të CIT si një nga Universitetet në Tiranë më të vlerësuar nga studentët!

Françesko ishte studente BachelorAdministrim BiznesiCIT. Tani ai është duke ndjekur studimet MasterMenaxhim, Kontabilitet Ndërkombëtar dhe FinancëUniversitetin e Windsor, Kanada.

Ja se si ai e shikoi kohën e tij në CIT, diplomimin e tij dhe atë që po bën tani. ⤵️

“Njohuritë dhe aftësitë akademike dhe ndërpersonale të fituara gjatë studimeve të mia në CIT kanë qenë një udhërrëfyes solid për të kuptuar qëllimet e mia.

Të 3 vitet e kaluara atje, ku ia vlen. Staf Akademik i kualifikuar, Staf Administrativ shumë profesional, i ndërthurur me një kurrikulë të Amerikës së Veriut. Është një shërbim akademik nga i cili do të dëshironin të përfitonin të gjithë studentët në Shqipëri.

Si ish-President i Këshillit Studentor për dy vite, CIT më sjell kujtime të shumta dhe përvoja sublime që kam pasur. Duke punuar me staf, studentë dhe të huaj, duke synuar ta bëjnë CIT një institucion të dëshirueshëm për të gjithë. Duke thënë këtë, CIT ishte dhe do të ketë gjithmonë një pjesë të dedikuar në zemrën time dhe sa herë që udhëtoj në shtëpi, është një domosdoshmëri t’i vizitoj ato.”

Njihuni me Francesko Kalaj nje nga Alumni t tane te mrekullueshem te CIT
Njihuni me Françesko Kalaj, një nga Alumni-t tanë të mrekullueshëm të CIT! 2