NJË KLASË E CIT NË BOTËN REALE NË DURRES!

Një klasë studentësh të shoqëruar nga disa profesorë shkuan për një mësim real në një nga resortet më të mëdha të Durrësit, Max Royal G. Na priti Drejtori i Përgjithshëm i resortit; dhe ai na shpjegoi se si ndodh menaxhimi hoteli në baza ditore; na tregoi zyrën e pasme të hotelit; dhe së fundi patëm një pauzë kafeje ku studentët i drejtuan pyetje të ndryshme duke filluar nga metodat e motivimit të stafit e deri te vizioni i biznesit.

Përfaqësuesit e CIT i dorëzuan disa dhurata Menaxherit të Përgjithshëm të resortit duke përfshirë edicionin e fundit të CIT Review Journal. Nxënësit shijuan diellin dhe ambientet përreth. Mezi presim të kemi më shumë klasa të botës reale në të ardhmen!

Sepse CIT është bën pjesë tek universitetet që përkushtohen totalisht në përgatitjen e studentëve.

#hapederëntëndenëbotë

NJE KLASE E CIT NE BOTEN REALE NE DURRES