Instituti Kanadez i Teknologjisë (CIT) ka nënshkruar një marrëveshje partneriteti me Balkans Capital.

Kjo marrëveshje përfshin si më poshtë:

• Kërkim shkencor të kryer në bashkëpunim;
  • Bashkëpunim dhe ngjarje kulturore dhe arsimore në të ardhmen;
  • Organizimi i aktiviteteve të ndërsjella të denja për interes;
  • Praktika për studentët e CIT;
  • Leksione të hapura.

CIT ka punuar me Balkans Capital në të kaluarën në aktivitete të tilla si Konkurrenca e Sfidës së Kontabilitetit Financiar.

Gjithashtu, stafi dhe studentët e CIT-it kanë marrë pjesë në:

• Trajnimin Online të Shërbimeve Elektronike Tatimore
  • Eventin se si të krijosh një biznes të ri në Shqipëri
  • Eventin ndërkombëtar të MoneyFest
  • Një trajnim mbi tregtimin dhe investimin organizuar nga Balkans Capital.

Më në fund, një studente e diplomuar në CIT, sot një alumni në CIT, Kristina Kokomani, është punësuar si super praktikante në Balkans Capital.

Duke qenë se këto aktivitete të mëparshme kanë qenë shumë të vlefshme, CIT mezi pret të bashkëpunojë në të ardhmen e afërt me Balkans Capital!

Instituti Kanadez i Teknologjise CIT ka nenshkruar nje marreveshje partneriteti me Balkans Capital
Instituti Kanadez i Teknologjisë (CIT) ka nënshkruar një marrëveshje partneriteti me Balkans Capital 2