Thirrje e hapur Erasmus+ – Studentë

Thirrje e hapur Erasmus – Studente
Thirrje e hapur Erasmus+ – Studentë 2

Lëvizshmëria e studentëve ndërmjet vendeve të programit dhe vendeve partnere (KA107)

Lëvizshmëritë gjatë viteve akademike 2021-2022, gjithmonë para datës 10 dhjetor 2021

Thirrje për aplikime për grante të drejtpërdrejta për mobilitetin ndërkombëtar të studentëve të Institutit Kanadez të Teknologjisë (CIT) në Universitetin e Bohemisë Jugore České Budějovice, në kuadër të programit Erasmus+ KA107 “Lëvizshmëria e studentëve ndërmjet programit dhe vendeve partnere” që synon 2 (dy) studentë që largohen. për studimet Bachelor gjatë semestrit pranveror të vitit akademik 2021-22.

Afati i fundit: 10 dhjetor 2021

Aplikimi është i hapur për studentët Bachelor CIT.

Studentët duhet të përgatisin dokumentet e mëposhtme:

• një foto me madhësi pasaporte (cilësi e mirë, format JPG, maksimumi 4MB);
  • transkripti i të dhënave (certifikata e përgatitur nga universiteti i origjinës);
  • Marrëveshja mësimore;
  • Certifikata angleze ose çeke (të paktën niveli B1) – kontrolloni skedën “Certifikimi i njohur”;
  • kopje e një ID ose pasaporte të vlefshme.

Të gjitha dokumentet e aplikimit duhet të dërgohen në mënyrë elektronike në adresën e mëposhtme [email protected] jo më vonë se data 10 dhjetor 2021.

Dokumentet që duhen dorëzuar:

➔ Application Form
➔ Learning Agreement