TAKIMI I PARE ME BIZNESET LOKALE DHE NDËRKOMBËTARE NË TAVOLINËN E RRUMBULLAKËT.

Sot në ambientet e universitetit privat CIT u zhvillua një takim në tryezën e rrumbullakët me biznese të përzgjedhura vendase dhe ndërkombëtare që operojnë në Shqipëri.

Koordinatori i Biznesit të CIT, Assoc. Prof. Artur Jaupaj përshëndeti pjesmarrësit në mbledhje dhe vazhdoi me prezantimin e universitetit tonë nga Prorektori për Çështje Ndërkombëtare. Dr. Emir Dzanic. Qëllimi kryesor i këtij takimi ishte nxitja e bashkëpunimit më të ngushtë industri-universitar për krijimin e proceseve më të mira të rekrutimit dhe hyrjes në bord në bashkëpunim me CIT për projekte të përbashkëta përfshirë degët ekonomike dhe degët inxhinierike.

Përfaqësuesit e CIT paraqitën një mundësi për kompanitë e pranishme që të angazhohen në programet tona së bashku me stafin tonë akademik. Duke sjellë njohuri praktike më pranë studentëve tanë, duke ofruar shembullin aktual të “UBA MOBILE BANKING BUSINESS CASE COMPETITION”.

Për më tepër, ata u angazhuan gjithashtu në një diskutim mbi nxitjen e lidhjeve të reja midis akademisë dhe vlerësimit të nevojave të bizneseve lokale dhe ndërkombëtare.

Kjo ishte një përvojë e shkëlqyer dhe ne jemi mirënjohës për të gjithë ndihmën e vazhdueshme nga biznese të shumta. Duke na bërë të ndihemi të veçuar nga universitetet private në Tiranë përfshirë këtu bizneset:

• Bankën e Bashkuar të Shqipërisë (UBA)
  • AlbTelecom
  • Lufthansa Industry Solutions & Lufthansa Group Airlines
  • Sigal Uniqa
  • Teleperformance Albania

dhe shumë të tjerë.

• TAKIMI I PARË NË TAVOLINËN E RRUMBULLAKËT ME BIZNESE LOKALE DHE NDËRKOMBËTARE.
  • universitetit privat CIT
  • takim në tryezën e rrumbullakët
  • Koordinatori i Biznesit të CIT, Assoc. Prof. Artur Jaupaj
  • Prorektori për Çështje Ndërkombëtare. Dr. Emir Dzanic