Takimi i Mirëpritur me Qeverinë e Studentëve të CIT!

Takimi i mirëseardhur me Qeverinë e Studentëve të CIT!

Pas përfundimit me sukses të zgjedhjeve për qeverinë studentore, përfaqësues të institucionit tonë pritën në një takim senatorët dhe përfaqësuesit e qeverisë studentore të zgjedhur nga studentët.

Kemi kënaqësinë t’ju prezantojmë anëtarët e rinj të qeverisë studentore:

President: Dorian Hajdari

Nënkryetar: Dea Peka

Sekretare: Jona Shtini

Takimi u thirr nga zyra e Çështjes së Studentëve. Gjatë takimit, zv.rektori Prof. Assoc Vasil Qano u uroi studentëve suksese në detyrën e tyre dhe shprehu gatishmërinë për mbështetje në emër të rektoratit dhe stafit akademik.

Nga ana tjetër, Qeveria Studentore shpalosi objektivat e tyre, ku theksuan forcimin e klubeve studentore dhe rikthimin në jetën normale sociale studentore pas periudhës së vështirë të pandemisë. Më tej, Administratori i CIT siguroi studentët për mbështetjen e vazhdueshme në të gjitha nismat që qeveria do të ketë në bashkëpunim me Çështjet Studentore. Kjo me qëllim për t’i bërë vitet e studimit në CIT të paharrueshme dhe të veçanta për karrierën e tyre të ardhshme. Kjo na takon si një nga Universitetet në Tiranë më të përkushtuar tek studentët.

Jemi të sigurt se ata do të bëjnë çmos për të përfaqësuar zërin e trupit studentor të CIT. Pranvera po vjen dhe do të kemi shumë aktivitete me nxënësit tanë.

• Takimi i mirëseardhur me Qeverinë e Studentëve të CIT!
  • Takimi u thirr nga zyra e Çështjes së Studentëve
  • Kemi kënaqësinë t'ju prezantojmë anëtarët e rinj të qeverisë studentore
  • përfaqësues të institucionit tonë pritën në një takim senatorët dhe përfaqësuesit e qeverisë studentore