SHKOLLA E VERËS 2022 | DITA E FUNDIT

Sot është një ditë shumë emocionuese pasi shënon përfundimin e Shkollës Verore CIT 2022. Të gjithë studentët prezantuan idetë e tyre për fillimin para jurisë së CIT.

Secili grup na prezantoi vizualizime të mahnitshme për të ilustruar idetë e tyre Start-Up. Nga aplikacioni i shpërndarjes së ushqimit shqiptar në një sistem të kujdesit shëndetësor, ne u mahnitëm nga përpjekja dhe kreativiteti që u vunë në këto prezantime. Si një nga universitetet private në Tiranë për përgatitjen e liderave të së ardhmes. Jemi të emocionuar dhe të kënaqur kur shohim arritjet e tyre përmes këtyre projekteve tepër argëtuese. Patjetër që njohuritë ekonomike dhe aftësitë inxhinierike iu kanë hyrë në punë studentëve tanë.

Jemi të emocionuar të shpallim fituesin e vendit të parë: Klestid Poloska, me idenë e tij StartUp: “AlbTradition”. Një ide shumë origjinale biznesi për të krijuar një aplikacion celular për Albanian Food Delivery, i cili do të përfshijë një përzgjedhje të kuzhinës tradicionale shqiptare të disponueshme për dërgesë në çdo kohë. Padyshim që ky projekt kishte mjaft mirë të shtjelluara aftësitë informatike dhe ato për aplikim biznesi.

Tani që Shkolla Verore e CIT 2022 u përmbyll me sukses, dëshirojmë të falënderojmë të gjithë pjesëmarrësit dhe t’i urojmë suksese në studimet dhe karrierën e tyre!

• SHKOLLA E VERËS 2022 DITA E FUNDIT
  • Shkollës Verore CIT 2022