Ne jemi në një mision për të ofruar mundësitë më të mira për studentët tanë si pjesë në universitetet private në Tiranë më të përkushtuar tek studentët!

Stafi ynë Akademik Prof Vaso Qano dhe Ing. Shefqet Meda mori pjesë në një konferencë shkencore me rastin e 60 vjetorit të krijimit të Fakultetit të InxhinierisëUniversitetit të Szeged.

Në konferencë, ata mbajtën leksione për studentët dhe diskutuan bashkëpunimin e mirë me disa universitete në Poloni dhe në Ballkan.

Për më tepër, përfaqësuesit tanë ishin në gjendje të identifikonin iniciativat e mundshme të përbashkëta nën kuadrin e CEEPUS. Si rezultat, studentët tanë do të kenë mundësinë të shkëmbejnë studimet e tyre.

HAPE DERËN TUAJ NË BOTË

Programi-CEEPUS-–-CIT-pjese-e-nje-konference-shkencore-te-Universitetit-te-Szeged-Hungari
Programi CEEPUS – CIT pjesë e një konference shkencore të Universitetit të Szeged, Hungari 2