PIKAT KRYESORE TË LEKSIONIT TË HAPUR ME PHD. KLODIAN MUCO!

PhD. Klodian Muco ndau opinionin e tij se sa është e prekur ekonomia shqiptare nga pandemia COVID-19. Për më tepër, ai e formuloi argumentin bazuar në dy momente, veçanërisht gjatë dhe pas pandemisë. Sipas studimeve të fundit; Efekti real i pandemisë i trajtuar në këndvështrimin e krizës financiare do të ndihet pas disa kohësh për shkak të mekanizmave të transmetimit të ekonomisë.

Megjithatë, ekonomia shqiptare nuk është shumë komplekse. As shumë e madhe për të marrë shumë kohë për t’u rikuperuar; prandaj; rimëkëmbja e ekonomisë shqiptare nuk do të zgjatet ndjeshëm.

Ky Leksion i Hapur u moderua nga Drejtuesi i Konferencave, Seminareve dhe Koordinatori i Leksioneve të Hapura, PhD. Jona Puci; me pjesëmarrjen virtuale të stafit akademik dhe studentëve të CIT; dhe individë me interes të jashtëm nga bizneset në botën akademike të profesorëve dhe studentëve. Vërtet faleminderit shumë PhD. Klodian Muco për të qenë folësi ynë i ftuar për sot!

PIKAT KRYESORE TE LEKSIONIT TE HAPUR ME PHD. KLODIAN MUCO
PIKAT KRYESORE TË LEKSIONIT TË HAPUR ME PHD. KLODIAN MUCO! 2