Pikat kryesore nga vizita e përfaqësuesve të Ambasadës Kanadeze në CIT

Pikat kryesore nga vizita e përfaqësuesve të Ambasadës Kanadeze në CIT – një nga Univeristetet në Tiranë më të përkushtuar tek studentët.

Sot na nderoi vizita e znj. Paola Bucalossi, Zyrtare e Marrëdhënieve me Publikun, përfaqësuese nga Ambasada Kanadeze në Itali.

Vizita ishte në kuadër të një misioni informues të Ambasadës Kanadeze në Tiranë. Për Ambasadën, qëllimi i vizitës ishte për të mësuar më shumë rreth universitetit tonë.

Pas prezantimit të ambienteve tona, përfaqësues të CIT prezantuan marrëdhëniet tona me sistemin arsimor kanadez dhe eksploruan mundësitë për të zgjeruar bashkëpunimin me institucionet arsimore kanadeze dhe ekonominë me të njëjtin mendim.

Ne dëshirojmë të përfitojmë nga rasti të falenderojmë znj. Paola Bucalossi për këtë vizitë të këndshme dhe në kërkim të bashkëpunimeve në të ardhmen.

• Pikat kryesore nga vizita e përfaqësuesve të Ambasadës Kanadeze në CIT
  • Ambasada kanadeze në tiranë
  • mundësitë për të zgjeruar bashkëpunimin me institucionet arsimore kanadeze
  • marrëdhëniet tona me sistemin arsimor kanadez