PËRVOJA E INTERSHIPIT PËR STUDENTËT TANË

CIT si një nga universitetet e Tiranës më prestigjoz ka partneritete me një shumëllojshmëri të gjerë kompanish dhe organizatash. Kjo me qëllim për t’iu përshtatur më së miri nevojave të studentëve tanë bazuar në interesat e karrierës dhe prejardhjeve profesionale.

Praktikat janë një mundësi e paçmuar për të eksploruar shtigjet e mundshme të karrierës dhe për të fituar përvojë praktike të punës. Për të mos përmendur mundësinë e punësimit në një rol me kohë të plotë pas përfundimit. Kjo është arsyeja pse ne inkurajojmë studentët të gjejnë praktikën e tyre bazuar në qëllimet e tyre të ardhshme të karrierës dhe mësoni aftësi të reja gjatë rrugës.

Lexoni përvojën e studentëve tanë Bachelor si praktikantë në kompani të ndryshme gjatë studimeve të tyre.

Ishte e mrekullueshme të dëgjoje për aftësitë praktike që ata kanë fituar duke përjetuar drejtpërdrejt mjedisin e punës në Shqipëri dhe duke vënë në veprim njohuritë e tyre akademike.

• PËRVOJA E INTERSHIPIT PËR STUDENTËT TANË
  • Praktikat janë një mundësi e paçmuar
  • partneritete me një shumëllojshmëri të gjerë kompanish dhe organizatash