NJË MARRËVESHJE PARTNERITETI ME KOLEGJIN GJEORGJAN NË KANADA

Instituti Kanadez i Teknologjisë (CIT) dhe Kolegji Gjeorgjian i Arteve dhe Teknologjisë së Aplikuar (GC) kanë nënshkruar një marrëveshje për bashkëpunim të ndërsjellë për të ofruar një arsim më të mirë për studentët e tyre duke përfshirë transferimin e studimeve të tyre në Kanada.

Studentët e CIT do të transferohen në tremujorin e katërt për të kryer pjesën tjetër të programit në GC në Kanada; dhe ata do të marrin një Diplomë Kanadeze të Kolegjit Gjeorgjian në momentin e përfundimit të programit.

Kolegji Gjeorgjian është një Kolegj i Arteve dhe Teknologjisë së Aplikuar në Ontario, Kanada. Me një reputacion në kurset e Administrimit të Biznesit dhe IT-së, ajo ka një normë punësimi pothuajse 100%. Kjo është në vazhdimësi të procesit të ndërkombëtarizimit të CIT dhe theksimit të shtuar në praktikat më të mira dhe kurrikulën më të fundit.

Nëse dikush mund të jetë i interesuar për më shumë detaje, ju lutemi mos hezitoni të na kontaktoni as personalisht ose me email ose në rrjetet sociale.

#hapjaniderëntuajbotës

NJE MARREVESHJE PARTNERITETI ME KOLEGJIN GJEORGJAN NE KANADA