MOMENTET KRYESORE NGA TAKIMI VIRTUAL ME KOLEGJIN GJEORGJIAN

MOMENTET KRYESORE NGA TAKIMI VIRTUAL ME GEORGIAN COLLEGE

Pikat kryesore të Takimit Virtual me Kolegjin Gjeorgjian: Nga Toronto,Kanada në Tiranë,Shqipëri!

Të gjithë studentët aktualë dhe ish-studentët e Institutit Kanadez të Teknologjisë (CIT), pjesë tek Universitetet e Tiranës, Shqipëri u ftuan të marrin pjesë në Takimin Virtual me përfaqësuesen e Kolegjit Gjeorgjian në Kanada, Svetlana Volkova PhD(C.); i cili mban pozicionin e Menaxherit Rajonal të Arsimit dhe Zhvillimit Ndërkombëtar për Evropën. CIT ka një marrëveshje partneriteti me Kolegjin Gjeorgjian në lidhje me transferimin e studimeve nga CIT.

Studentët adresuan pyetje të ndryshme duke filluar nga transferimi i studimeve; njohjen e diplomës së tyre; kriteret e fitimit të bursës; kostot e jetesës në Kanada; Sistemi arsimor në Kanada etj. Shfrytëzojmë rastin të falënderojmë sinqerisht Svetlana Volkova PhD(C.) për gatishmërinë e saj për t’iu përgjigjur të gjitha pyetjeve plotësisht dhe qartë. Ne mezi presim të thellojmë partneritetet tona në Evropë, SHBA dhe Kanada!

MOMENTET KRYESORE NGA TAKIMI VIRTUAL ME GEORGIAN COLLEGE
MOMENTET KRYESORE NGA TAKIMI VIRTUAL ME KOLEGJIN GJEORGJIAN 2