Momente nga “MAP OUT YOUR IDEA”!

Seria e seminareve CIT HUB mbi aftësitë sipërmarrëse dhe ngritjen e kapaciteteve, vazhdoi këtë javë me studentët e Harry Fultz nga kursi “Shoqëritë Studentore” të programit Junior Achievement.

Dr. Eugen Musta mbajti një sesion trajnimi mbi modelimin e ideve të biznesit “Map Out Your Idea”, pjesë e programit të inkubacionit CIT HUB.

Gjatë këtij sesioni studentët punuan në ndërtimin e një modeli biznesi për idetë e tyre dhe testimin e qasjeve të ndryshme të mundshme se si të hyjnë në treg. Instituti Kanadez i Teknologjisë po mbështet në mënyrë aktive inovacionin dhe sipërmarrjen e të rinjve në shkollat ​​e mesme dhe universitete!

• Momente nga “MAP OUT YOUR IDEA”!
  • Seria e seminareve CIT HUB
  • aftësitë sipërmarrëse dhe ngritjen e kapaciteteve
  • këtë javë me studentët e Harry Fultz
  • Shoqëritë Studentore