“Modele Biznesi: Modeli i Kanavacës”– Leksion i hapur

“Business Models: The Canvas approach”– Leksion i hapur

Në kuadër të programit ERASMUS, studentët tanë në Institutin Kanadez të Teknologjisë patën mundësinë të dëgjonin z. Nelson Duarte. Ai prezantoi sot një leksion të hapur.

Gjatë prezantimit, Z. Duarte shpjegoi në detaje se si modeli i kanavacës është një mjet i dobishëm për të kuptuar një model biznesi në mënyrë të qartë dhe të strukturuar.

Ai më tej theksoi se ky mjet është për vizionarët, ndërruesit e lojës dhe sfiduesit.

Studentët tanë shprehën interesimin e tyre gjatë ligjëratës dhe u angazhuan duke bërë pyetje.

Z. Duarte meriton një vlerësim të veçantë 🏅 për këtë sesion dhe ne presim me padurim bashkëpunime në të ardhmen.

“Nëse i kushtoni vëmendje, do të mësoni diçka të re çdo ditë!”

HAPE DERËN TUAJ NË BOTË

• “Modele Biznesi Modeli i Kanavacës”– Leksion i hapur
  • bashkëpunime në të ardhmen
  • Studentët tanë shprehën interesimin e tyre gjatë ligjëratës