Libri i ri botuar nga Prof. Dr. Petraq Papajorgji

Përgëzime Prof. Dr. Petraq Papajorgji, Pedagog në Fakultetin e InxhinierisëInstitutin Kanadez të Teknologjisë, për librin e tij të botuar së fundi me titull “Mend Genomics and the Law” në të cilin ai është bashkëautor me Ph.D. Howard Moskowitz dhe Prof. Dr. James Wren.

Libri është botuar nga Lambert Academic Publishing dhe përmban një qasje të re ndaj botës të quajtur RDE, Rule Developing Experimentation. Duke përdorur eksperimente sistematike, RDE zbulon kriteret e vendimit që njerëzit përdorin kur vlerësojnë alternativat në jetën e tyre të përditshme.

Ph.D. Howard Moskowitz është fituesi i Çmimit të Kërkimit të Marketingut Charles Coolidge Parlin, i cili është ekuivalenti i çmimit Nobel në fushën e marketingut.

Prof. Dr. James Wren, profesor i së drejtës në Fakultetin Juridik të Baylor-it, u zgjodh si Profesor i shquar i Universitetit nga Universiteti Baylor, Teksas. Për disa vite me radhë, ai u caktua si Super Avokati i Teksasit në çështjet gjyqësore të biznesit.

CIT është veçanërisht krenare për arritjen e Prof. Dr. Papajorgjit dhe i uron atij të vazhdojë aktivitetet e tij kërkimore dhe të japë kontribute të mëtejshme në fushën akademike.

Libri i ri botuar nga Prof. Dr. Petraq Papajorgji
Libri i ri botuar nga Prof. Dr. Petraq Papajorgji 2