FILLIMI I KONKURSIT NDËRKOMBËTAR UNIVERSITAR TË STARTUP-EVE | Split, KROACI

Fakulteti i Ekonomisë, Biznesit dhe Turizmit në Universitetin e Splitit mbajti një konkurs startup online dhe personalisht.

STUP! 2022 mblodhi së bashku startup-e vendase dhe ndërkombëtare, sipërmarrës, biznese, përfaqësues të përshpejtuesve dhe inkubatorëve, dhe investitorë nga rajoni dhe më gjerë ku CIT është një universitet partner.

Universiteti ynë u përfaqësua në këtë konkurs nga studentët e mëposhtëm të cilët morën pjesë me idetë e tyre fillestare përkatëse:

▪Megi Menga & Eva Kenaj – Escape Zone

▪Artemisa Pjeshka – DDA

▪Klajdi Koskia & Flavia Shkreta – Albance

▪Fatjon Mehmeti, Ana Vokopola dhe Vesana Nerguti – Agri +

Secili ekip prezantoi idetë e tij përpara një komuniteti ndërkombëtar të sipërmarrësve me të njëjtin mendim. Nëpërmjet platformës zoom, ata mundën të prezantonin projektet e tyre në skenën globale të startup-eve në Split.

Ky ishte një prezantim kaq i pasur me tema shumë interesante dhe ishte e mrekullueshme të dëgjoje për të menduarit e tyre kreativ dhe aftësitë praktike që kanë fituar gjatë studimeve, si dhe vënien në veprim të njohurive të tyre akademike.

• FILLIMI I KONKURSIT NDËRKOMBËTAR UNIVERSITAR TË STARTUP-EVE Split, KROACI
  • Fakulteti i Ekonomisë, Biznesit dhe Turizmit