Komentet e studentëve! Master në Teknologjinë e Informacionit të Biznesit!

Komentet e studentëve tregojnë se studentët janë shumë të kënaqur me këtë program kurrikular. Stafi akademik është i përgatitur, i qartë në shpjegimin e tij dhe është gjithmonë i gatshëm të na ndihmojë. Këtu mund të gjeni një përshtypje nga Pamela Sida, një nga studentet tona që aktualisht po ndjek këtë program: “Profesorët shpjegojnë në një mënyrë kaq interaktive se kombinimi i biznesit dhe IT si një risi, ka krijuar mundësinë për të na trajnuar më shumë për tregun e punës. Dhe duke qenë se BIT është vazhdimësi e programit që kemi zhvilluar në Bachelor, tani në ciklin Master jemi në gjendje të praktikojmë dhe zgjerojmë më shumë ide në këtë fushë. Pasi mbarova studimet BachelorInstitutin Kanadez të Teknologjisë, Isha shumë e hutuar për programin që duhej të zgjidhja për të vazhduar studimet Master, po kërkoja një program unik, i cili në të njëjtën kohë ofronte një punë në treg dhe shumë mundësi. Kur dëgjova për hapjen e një të reje Programi, Teknologjia e Informacionit të Biznesit, nuk hezitova të bëja zgjedhjen time. E dija se kjo ishte ajo që më duhej. Teknologji Informacioni dhe Biznes së bashku ofrojnë një kurrikulë shumë të pasur dhe të strukturuar mirë. Profesorët janë shumë të përgatitur dhe gati për të na ndihmuar në çdo moment. Jam i lumtur për zgjedhjen time!”

Komentet e studenteve Master ne Teknologjine e Informacionit te Biznesit
Komentet e studentëve! Master në Teknologjinë e Informacionit të Biznesit! 2