Kolegji Universitar Instituti Kanadez i Teknologjisë dhe UNICEF Albania nënshkruan Memorandumin e Mirëkuptimit për të nxitur dhe promovuar bashkëpunimin akademik për të drejtat dhe mirëqenien e fëmijëve dhe të rinjve.

Për më shumë informacion vizitoni njoftimin e UNICEF-it në Shqipëri:

“Për herë të parë, Kolegji UniversitarInstituti Kanadez i Teknologjisë” dhe #UNICEFAlbania shënojnë Memorandum Mirëtimi, për të nxitur dhe promovuar bashkëpunimin për të drejtat e fëmijëve dhe të rinjve.

Përfaqësuesi i UNICEF Albania, Dr. Roberto de Bernardi vuri theksin në rëndësinë e bashkëpunimit të UNICEF me sektorin privat. Të dy rezultatet do të sjellin ekspertizën, njohuritë, dhe të krijojnë programe inovative, për të arritur rezultate më të mira, për fëmijët dhe të rinjtë në Shqipëri.

Rektori i Institutit Kanadez i Teknologjisë, Prof.Dr. Sokol Abazi shprehu kënaqësinë nënshkrimin e memorandumit Mirëkuptimi me #UNICEFALBANIA, i cili do të përcaktojë fushat kryesore për ato që janë në interes të veçantë, duke bërë dhe zbatuar programe të dedikuara, në detyrat e fëmijëve si dhe për të forcuar. bashkëpunimin e dy, si dhe për të promovuar qëllimet, misionin dhe vizionin e përbashkët.”

INSTITUTI KANADEZ I TEKNOLOGJISE DHE UNICEF SHQIPERIA NENESHKRUAN MEMORANDUMIN E MIREKUPTIMIT
INSTITUTI KANADEZ I TEKNOLOGJISË DHE UNICEF SHQIPËRIA NËNËSHKRUAN MEMORANDUMIN E MIREKUPTIMIT 2