FORUMI MUJOR: “SFIDAT DHE MUNDËSITË E SIPËRMARRJES NË SHQIPËRI”

Pikat kryesore të Sesionit të Parë të Forumit Mujor të Studentëve në CIT!

CIT organizoi sesionin e parë të Forumit mujor me temën “Sfidat dhe mundësitë e sipërmarrjes në Shqipëri”. Duke ndjekur qasjen e Studentëve/Alumnive BY CIT PËR Studentët/Alumni të CIT. Ky sesion kishte si folës kyç dy Alumni të Fakultetit Ekonomik, Renato Civili dhe Migena Xheleku.

Renato është një ekspert në marketing dixhital, shitje dhe komunikim. Ai ka themeluar Digital Academy Albania; një akademi trajnimi që i ndihmon njerëzit të bëhen ekspertë në marketingun dixhital. Migena ka themeluar Immortelle LLC. Është një startup me bazë bujqësore, që ofron bimë mjekësore të papërpunuara. Ata po përpiqen të krijojnë dhe konsolidojnë një reputacion në treg, duke prodhuar bimë mjekësore me cilësi të lartë.

Ne krenohemi me Alumni-t tanë që po bëjnë ndryshimin në tregun shqiptar sot! Nëse dikush dëshiron të shikojë regjistrimin e Takimit Virtual, përdorni lidhjen e mëposhtme:

• FORUMI MUJOR “SFIDAT DHE MUNDËSITË E SIPËRMARRJES NË SHQIPËRI”
  • CIT organizoi sesionin e parë të Forumit mujor me temën “Sfidat dhe mundësitë e sipërmarrjes në Shqipëri”