Folëse e Ftuar Online – Znj. Jehona Salaj

Kemi nderin të kemi si folëse të ftuar në projektin “Women in Tech”, znj. Jehona Salaj, mjeke shqiptare që punon në Finlandë.

Znj. Salaj ka një diplomë Master në Fotonikë në Universitetin e Finlandës Lindore dhe ka përvojë pune si studiuese në projekte të ndryshme në Universitetin e Finlandës Lindore dhe Universitetin e Oulu.

Ajo ka një përvojë të gjerë të njohurive në gjuhët e programimit si: Pascal, Java, Python, Matlab dhe gjuhë Wofran.

Znj. Jehona Salaj do të mbajë një leksion të hapur online me temë: “Rëndësia e kodimit në fusha të ndryshme të shkencës” për projektin Women in Tech i cili ofrohet në format online.

Vendi: Online

Data: 15/04/2020

Ora: 17:00

Të gjithë studentët e CIT që janë të interesuar të jenë pjesë e takimit online janë të mirëpritur të dërgojnë një e-mail në [email protected] në mënyrë që Silva Bashlari – Koordinatore e projektit t’ju dërgojë linkun e takimit.

Stay Tuned!

Folese e Ftuar Online – Znj. Jehona Salaj