Folës të ftuar në CIT – Marsel Kalemi dhe Laura Neli!

Marsel Kalemi së bashku me Alumni të CIT Laura Neli, ishin të ftuar si lektorë të ftuar në Institutin Kanadez të Teknologjisë.

Temë diskutimi ishte kultura e kompanisë Kalemi Travel dhe rëndësia e përkatësisë në këtë kulturë.

“Laura është pikërisht një shembull shumë i mirë për të shpjeguar se sa e rëndësishme është që një punonjës të ndjejë se i përket asaj kulture, asaj kompanie, asaj familjeje.” – tha zoti Kalemi në fjalën e tij ku falenderoi edhe profesor Blendi Shima për ftesën, ishte një kënaqësi e vërtetë!

CIT si një Universitet Privat që përkushtohet totalisht tek studentët nuk mungojnë kurrë përvojat motivuese.

• Folës të ftuar në CIT – Marsel Kalemi dhe Laura Neli!
  • Marsel Kalemi së bashku me Alumni të CIT Laura Neli, ishin të ftuar si lektorë të ftuar në Institutin Kanadez të Teknologjisë