EKSPERIENCA CIT – NGA FINLANDA NE CIT NË TIRANË!

Përvoja CIT – Nga Finlanda në CIT në Tiranë!

Arttu Liukkonen është një student i shkëmbimit Erasmus+ për semestrin e pranverës në CIT. Ai është nga Universiteti i Shkencave të Aplikuara Tampere në Finlandë, i cili konsiderohet si toka e një mijë liqeneve dhe toka e Santa Claus. Arttu ka ndarë disa fjalë me ne si më poshtë:

“Shkëmbimi i studentëve është diçka që kam dashur gjithmonë ta përjetoj dhe ka qenë një nga arsyet kryesore pse zgjodha një fushë studimi ndërkombëtare. Fillimisht, shkëmbimi im i sezonit të vjeshtës me CIT u anulua dhe isha shumë skeptik nëse i gjithë shkëmbimi mund të ndodhte në fillim. Fatmirësisht, gjithçka funksionoi tani në sezonin e pranverës dhe më lejuan të udhëtoja. Pres me padurim atë që më rezervojnë muajt e ardhshëm në Tiranë dhe në CIT!”

Ne jemi vërtet të lumtur dhe krenarë që studentët e vendeve shumë të zhvilluara zgjedhin CIT për të fituar përvojë dhe aftësi të mëtejshme, për shkak të kurrikulës CIT e cila bazohet në praktikat më të mira të Amerikës së Veriut. Ne përfitojmë gjithashtu nga rasti për t’u sugjeruar me forcë studentëve tanë të interesuar të eksplorojnë opsione të ndryshme të Programit të Shkëmbimeve Erasmus+ duke dërguar një kërkesë me email në [email protected].

Zgjidhni Universitetet që përkushtohen tek studentët.

#hapederëntëndenëbotë

EKSPERIENCA CIT – NGA FINLANDA NE CIT NE TIRANE