CIT MIRËPRITI REKTORIN E UNYT

Instituti Kanadez i Teknologjisë (CIT) priti në ambientet e tij Rektorin e Universitetit të Nju Jorkut Tiranë (UNYT). Përfaqësues të CIT ishin Assoc. Prof.Dr.Vasil Qano; Prof. Dr. Margarita Ifti; Dr Bledar Komina; Asoc. Prof. Dr. Reis Mulita; dhe Administratori Ubejd Osmani.

Kjo vizitë akademike u fokusua në bashkëpunimin e ardhshëm mes dy institucioneve. Në përgjithësi, në perspektivat e kërkimit të përbashkët, revistat tona shkencore akademike, tejkalimin e sfidave të përbashkëta së bashku. Dhe së fundi, vullneti i të dy institucioneve për partneritet në të ardhmen në të gjitha fushat me interes të përbashkët. Në fund u dorëzuan disa dhurata në shenjë respekti. Së bashku, ne jemi më të fortë për të bërë një ndryshim që ka rëndësi në komunitetet tona të përbashkëta!

CIT MIREPRITI REKTORIN E UNYT
CIT MIRËPRITI REKTORIN E UNYT 2