CIT KURSET PËRGATITORE TË PROVIMIT TË MATURËS 2021 JANE GATI PËR TË FILLUAR

A jeni gati për të shkëlqyer në provimet tuaja të maturës?

Para se të jepni provimet e maturës; Instituti Kanadez i Teknologjisë ofron Kurse Përgatitore për të gjithë nxënësit e shkollave të mesme në lëndët, përkatësisht Matematikë; Gjuhë Shqipe dhe Letërsi; Gjuhë e huaj (anglisht, frëngjisht, gjermanisht, turqisht, italisht); Hyrje në ekonomi; Fizikë; dhe Kimi.

Kurset përgatitore janë një mundësi që ju të rifreskoni dhe organizoni njohuritë që keni mësuar në shkollën e mesme për të marrë sa më shumë provimet tuaja të maturës. Për fat të keq, edhe pse ne me të vërtetë jemi të etur për të pasur një mësim ballë për ballë. Këto kurse përgatitore do të ofrohen online për shkak të kufizimeve të pandemisë. Megjithatë, të gjithë nxënësit e shkollave të mesme mund të vijnë individualisht për konsultime specifike me pedagogët e tyre.

Kohëzgjatja e të gjitha kurseve do të jetë rreth 11-12 javë duke filluar nga data 1 Prill 2021. Ato zhvillohen çdo ditë, nga e hëna në të premte, në orën 14:00-16:00 (megjithatë, koha është fleksibël sipas nevojave të të gjithëve nxënës të shkollave të mesme). CIT do të ofrojë të gjitha kurset FALAS dhe gjuha do të jetë shqip.

Për çdo pasiguri tjetër dhe informacion më të detajuar, ju lutemi dërgoni një email kërkese në [email protected]. Nëse dikush mund të jetë i interesuar të marrë pjesë në kurset përgatitore të CIT, ju lutemi plotësoni formularin. Afati i fundit për regjistrime do të jetë më 31 Mars 2021.

CIT bën pjesë tek universitetet që shqetësohet realisht për studentët e së ardhmes.

https://meet.google.com/uai-sfha-bac #hapederëntëndenëbotë

CIT KURSET PERGATITORE TE PROVIMIT TE MATURES 2021 JANE GATI PER TE FILLUAR