Ceremonia e hapjes së Konferencës Ndërkombëtare sapo ka përfunduar!

Prof. Dr. Sokol Abazi, Rektori i Institutit Kanadez të Teknologjisë (CIT) në Tiranë-Shqipëri ka hapur konferencën duke shprehur mirënjohjen dhe mirënjohjen e tij për të gjithë partnerët, pjesëmarrësit dhe palët e interesuara në këtë konferencë.

Pas kësaj, ai ia ka përcjellë fjalën Amel Kovacevic, CEO i Bankës së Bashkuar të Shqipërisë. Ai pati një diskutim të shkurtër lidhur me rëndësinë e sistemit financiar dhe ndikimin e tij në jetën e përditshme të njerëzve. Gjithashtu, ai ndau me ne disa cilësi të një sistemi të mirë financiar.

Z. Amel u ndoq nga Prof. Dr. Klodiana Gorica, Anëtare e Bordit Editorial të CIT Review Journal (CRJ) e cila mbajti një fjalim të shkurtër në lidhje me rëndësinë e kërkimit dhe mënyrat që CRJ ka adoptuar për të dhënë rezultate të jashtëzakonshme që kanë rëndësi në aspektin praktik. .

Së fundi, Prof. Dr. Azis Pollozhani; Prof. Dr. Ismail Kocayusufoglu; Dr. Andrea Maliqari; Prof. Dr. Dimitrios Karras pati një fjalë të shkurtër mirënjohjeje dhe mirëseardhjeje në emër të universiteteve të tyre, përkatësisht Universitetit të Nju Jorkut Tiranë; Universiteti “Nënë Tereza” në Maqedoninë e Veriut; Politeknik, Universiteti i Tiranës dhe Kombëtar dhe Kapodistrian, Universiteti i Athinës.

Aktualisht konferenca po vazhdon me dy panele, Inxhinieri dhe Ekonomi, ku autorë dhe studiues po prezantojnë punimet e tyre një nga një. Ne gjejmë rastin të falënderojmë sinqerisht të gjithë folësit tanë të ftuar në këtë ceremoni hapëse! Ju inkurajojmë të qëndroni të sintonizuar me ne për të qenë pjesë e kësaj konference!

Ceremonia e hapjes se Konferences Nderkombetare sapo ka perfunduar
Ceremonia e hapjes së Konferencës Ndërkombëtare sapo ka përfunduar! 2