CEREMONIA E ÇMIMIT HACKTECH 2021

Ekipet konkurruese punuan për zgjidhjen e kuizeve logjike:

Dritë udhëtimi dhe kënde të sakta,

Porta e Sigurimit,

Një pengesë për të shkuar,

Jo si duket,

Zbuloni mesazhin sekret

Pjesa tjetër e konkursit ishin sfidat e programimit:

Hartoni dhe zhvilloni një “Aplikacion për Kontrollin Prindëror” që synon të lejojë fëmijët të përdorin teknologjinë brenda një mjedisi të sigurt që mund të monitorohet nga prindërit e tyre

Deep Learning dhe Convolutional Neural Networks (CNN) për të zhvilluar të dyja: një program që klasifikon moshën dhe gjininë nga informacioni që përpunon nga videot në YouTube dhe një program tjetër që parashikon nëse një pasagjer në anijen e famshme Titaniku mbijetoi apo jo.

Urime fituesit, ekipi “404 nuk u gjet”!

Një falenderim i veçantë shkon për të gjithë studentët që ishin pjesë e këtij konkursi. Për të gjithë pjesëmarrësit u ndanë çertifikata mirënjohjeje në shenjë mirënjohjeje për angazhimin dhe punën e tyre cilësore. Sepse mbi të gjitha ne bëjmë pjesë në Universitetet më të përkushtuar tek studentët.

Instituti Kanadez i Teknologjisë falënderon të gjithë profesorët dhe stafin që organizuan dhe menaxhuan këtë aktivitet.

• CEREMONIA E ÇMIMIT HACKTECH 2021
  • Aplikacion për Kontrollin Prindëror
  • Dita e dytë e HackTech 2021 me temën “Siguria kibernetike për fëmijët” u fokusua në punën ekipore!