Studentët e CIT në programin Erasmus+!

Asemina Merja në Universitetin e Sakarya Turqi dhe Arber Muca në Universitetin e Nysa Poloni, sapo kanë nisur programin e studimeve një semestrale në fakultetet dhe programet përkatëse. Kjo është pjesë e zbatimit të marrëveshjeve ndërinstitucionale me universitetet botërore për Programet Erasmus plus për Mobilitetin Studentor.

Nëpërmjet këtij programi këta studentë do të kenë mundësinë të njihen me programet e reja shkencore dhe studimore si dhe me rrjetin studentor dhe profesional duke ndërthurur përvojat sociale dhe kulturore.

CIT vazhdon dhe mbështet fuqimisht këto Marrëveshje Erasmus si dhe marrëveshje të tjera që po konsiderohen për të mirën e studentëve që bëhen pjesë e Institutit Kanadez të Teknologjisë!

• Studentët e CIT në programin Erasmus +
  • Universitetin e Sakarya Turqi