CEREMONIA ZYRTARE MIRËPRITJES PËR TË GJITHË STUDENTËT E VITIT TË PARË

CEREMONIA ZYRTARE MIRËPRITJES PËR TË GJITHË STUDENTËT TË BROSHËM

Sot Instituti Kanadez i Teknologjisë organizoi një ceremoni zyrtare mirëseardhjeje për të gjithë studentët e vitit të parë në fillim të Vitit Akademik 2021-2022.

Prof. Dr. Sokol Abazi – Rektor i CIT u shprehu mirëseardhjen studentëve dhe u dërgoi urimet më të mira të gjithëve.

Folësit të nderuar të ftuar, Prof. Dr. Llukan Puka dhe Fatos Xhafa na nderuan sot me praninë e tyre.

Gjatë aktivitetit Prof. Dr. Puka iu dorëzua një Çertifikatë Mirënjohjeje në shenjë mirënjohjeje për përkushtimin dhe kontributin e tij të jashtëzakonshëm në fushën akademike.

Përfaqësues të stafit akademik dhe administrativ, prezantuan në fjalën e tyre avantazhet e CIT-it dhe shprehën dëshirën që studentët e rinj të jenë këmbëngulës në studimet e tyre.

Ceremonia e sotme ishte një festë e fillimit të studimeve universitare për të gjithë studentët e vitit të parë. Regjistrimi në UniversitetetCIT ishte zgjedhja e duhur për ta.

#CIT #student #freshmanstudents #universitet #viti i ri akademik

• CEREMONIA ZYRTARE MIRËPRITJES PËR TË GJITHË STUDENTËT E VITIT TË PARË
  • freshmanstudents
  • Regjistrimi në Universitetet në CIT ishte zgjedhja e duhur për ta