KONFERENCA NDËRKOMBËTARE E CIT THIRRJA PËR PUNIME TANI ËSHTË E HAPUR !

KONFERENCA NDËRKOMBËTARE E CIT: THIRRJA PËR PUNIME TANI ËSHTË E HAPUR !

Thirrja për Punime tani është HAPUR në lidhje me Konferencën Ndërkombëtare të 23 Prillit 2021! Dërgoni Abstraktin tuaj në konferencë[email protected] deri më 26 shkurt 2021.

Kriza e COVID-19 ka zbuluar dobësitë e shoqërive, individëve, bizneseve dhe ekonomive, duke kërkuar një riformësim të mënyrës sesi organizohen aktivitetet sociale, ekonomike dhe teknologjike.

Kjo krizë kërkon reagime të bazuara në përgjegjësi, solidaritet dhe bashkëpunim. Nisur nga ky sfond, Instituti Kanadez i Teknologjisë në bashkëpunim me universitete të tjera dhe aktorë kryesorë po organizon një Konferencë Ndërkombëtare të titulluar “Shpejtimi i së ardhmes: Ekonomia digjitale dhe tendencat e fundit të teknologjisë”.

Ky event shkencor synon të mirëpresë partnerët ndërkombëtarë në fushën e ekonomisë dhe teknologjisë përmes punës së tyre për të nxjerrë në pah dhe analizuar sfidat dhe tendencat kryesore në fusha të ndryshme të krizës së COVID.

Nëse dikush mund të jetë i interesuar të marrë pjesë dhe nëse dëshiron të ketë më shumë informacion; ju lutemi klikoni linkun e mëposhtëm:

KONFERENCA NDERKOMBETARE E CIT THIRRJA PER PUNIME TANI ESHTE E HAPUR
KONFERENCA NDËRKOMBËTARE E CIT THIRRJA PËR PUNIME TANI ËSHTË E HAPUR ! 2