Parimet e të mësuarit të makinerisë në CIT!

Gjithçka rreth modelimit të të dhënave!

Parimet e të mësuarit të makinerisë në Institutin Kanadez të Teknologjisë!

Momente nga profilet e Inxhinierisë Kompjuterike IT dhe Big Data! Gjatë kursit, ne trajtojmë aplikimet e fundit të mësimit të makinerive, të tilla si:

• njohja e zërit dhe fytyrë
  • përpunimi i tekstit dhe i të dhënave në web
  • parashikimi i trafikut, etj.

Aktualisht, CIT është i vetmi institucion arsimor që ofron këtë kurrikul në Shqipëri. Studentët do të kenë mundësinë të zhvillojnë njohuri të reja dhe të përmirësojnë zgjidhjen e problemeve që gjenden në Mësimin e Makinerisë dhe Shkencën e të Dhënave. Për më tepër, në këtë kurs, është e mundur të realizohen praktika të ndryshme bazuar në shembuj të jetës reale.

Një tjetër mundësi e mirë është praktikimi i gjuhës programuese Python, e cila sot është shumë e kërkuar në tregun e punës.

Për më tepër, ky kurs është krijuar për të shpërndarë njohuri dhe për të ndihmuar në zgjidhjen e kompleksiteteve në mënyrë të thjeshtuar të

• Teorisë
  • Algoritmeve