Njoftim! Tre nominime të reja!

Anëtarët e Rektoratit të CIT vendosën dhe emëruan kolektivisht tre pozicione të reja në mbledhjen e fundit. Emërimi i parë ishte i Dr. Jona Puci e cila do të marrë detyrën e Koordinatores së Konferencave, Seminareve dhe Leksioneve të Hapura. Hulumtimi dhe njohuritë mund të gjejnë përgjigje për gjëra që janë të panjohura, duke mbushur boshllëqet në njohuri dhe duke ndryshuar mënyrën se si njerëzit punojnë dhe jetojnë. Prandaj, ky pozicion do t’i shërbejë këtij qëllimi të ndarjes së njohurive nga praktika e botës reale dhe ndarjes së gjetjeve më të fundit të studimeve të ndryshme nga studiuesit.

Emërimi i dytë dhe i tretë ishin të Msc. Klea Capari si Koordinatore e Alumnive të Fakultetit të Inxhinierisë; dhe të Msc. Isida Mansaku si Koordinatore e Alumnive të Fakultetit Ekonomik.

Alumni mund të luajë një rol aktiv në programet vullnetare si mentorimi i studentëve në fushat e tyre të ekspertizës. Ata gjithashtu mund të luajnë një rol të rëndësishëm në dhënien e bursave për studentët e merituar. Me pak fjalë, të diplomuarit mund ta bëjnë universitetin më të mirë dhe të kontribuojnë në të mirën më të madhe.

I urojmë më të mirën stafit tonë të ri të emëruar në detyrat e tyre të reja!

Njoftim Tre nominime te reja
Njoftim! Tre nominime të reja! 2