MARRËVESHJE PARTNERITETI ME AKADEMINË DIGJITALE SHQIPËRI

Instituti Kanadez i Teknologjisë (CIT) ka nënshkruar një marrëveshje partneriteti me Digital Academy Albania. Themeluesi i këtij start-up është Renato Civili, i cili është Alumni i Fakultetit EkonomikCIT. Ai ka kryer një Master Shkencor në Administrim BiznesiCIT. Për këtë arsye, Dekani i Fakultetit Ekonomik, Asoc. Prof. Dr. Artur Jaupaj, nënshkroi marrëveshjen në emër të CIT.

Tema e marrëveshjes përfshin oferta të veçanta financiare për:

• trajnime të ofruara nga Digital Academy Albania;
  • shkëmbimi i njohurive nga biznesi i botës reale në Shqipëri;
  • organizimi i aktiviteteve të përbashkëta në lidhje me akademinë teorike dhe njohuritë dhe aftësitë praktike;
  • tryeza të rrumbullakëta për kërkesat dhe boshllëqet e tregut në Shqipëri;
  • mundësi praktikash për studentët e CIT në partnerë të ndryshëm të Digital Academy Albania;
  • leksione të hapura të mbajtura nga stafi ose partnerët e Digital Academy Albania.

Ne krenohemi me Alumni-t tanë që po bëjnë një ndryshim të vërtetë që ka rëndësi në Shqipëri dhe/ose jashtë saj!

MARREVESHJE PARTNERITETI ME AKADEMINE DIGJITALE SHQIPERI
MARRËVESHJE PARTNERITETI ME AKADEMINË DIGJITALE SHQIPËRI 2