AL

AL

JETA STUDENTORE

Zbulo jeten studentore tek CIT

Në Institutin Kanadez të Teknologjisë në Tiranë, ne jemi krenarë të ofrojmë një përvojë dinamike dhe pasuruese të jetës studentore që plotëson rrugëtimin tuaj akademik. Eksploroni grupet e shumëllojshme të klubeve, organizatave, eventeve dhe aktiviteteve që e bëjnë CIT një vend emocionues për të studiuar dhe rritur.

Historitë e Studentëve tonë

Njësia e Sigurimit të Cilësisë CIT është përgjegjëse për vlerësimin dhe raportimin mbi cilësinë e arsimit në nivel institucional, duke vendosur kështu masat e suksesit, zbatimin e praktikave më të mira dhe dhënien e rekomandimeve për përmirësime akademike. Njësia e Sigurimit të Cilësisë është përgjegjëse për ruajtjen e një niveli të lartë të cilësisë së mësimdhënies, kërkimit, dhe shërbimet për studentët, stafin dhe komunitetin në përgjithësi, duke sugjeruar dhe rishikuar politikat e CIT. QAU zhvillon më tej masat e duhura cilësore dhe sasiore për të vlerësuar më mirë si shërbimet akademike ashtu edhe shërbimet e tjera bazuar në praktikat më të mira lokale, rajonale dhe ndërkombëtare, duke përfshirë standardet e përcaktuara nga ENQA dhe bordet e tjera ndërkombëtare të akreditimit.

CIT klubet e studenteve

Ambientet e kampusit

Eksploroni kampusin tonë – Kampusi ynë modern dhe i pajisur mirë ofron një mjedis ideal si për përsosmëri akademike ashtu edhe për rekreacion. Objektet kryesore të kampusit përfshijnë:

• Biblioteka dhe hapësira studimore – Qasuni në burime të gjera dhe gjeni zona të qeta studimi.
  • Palestra dhe zonat rekreative – Qëndroni aktiv dhe shijoni aktivitetet sportive dhe fitnesi.
  • Kafeteria – Merrni një vakt me miqtë dhe pushoni në zonën tonë të rehatshme të ngrënies.
  • Virtual Campus Tour – “Take a Virtual Tour”

Mbeshtetja e studenteve

Ne jemi këtu për të ndihmuar – Mirëqenia juaj është thelbësore për ne. CIT ofron shërbime gjithëpërfshirëse të mbështetjes së studentëve, duke përfshirë:

• Shërbimet e Këshillimit-Aksesi në këshillim profesional dhe mbështetje për shëndetin mendor.
  • Këshillim Akademik -Merrni udhëzime për udhëtimin tuaj akademik dhe qëllimet e karrierës.
  • Shërbimet e Karrierës- Përgatituni për sukses në karrierën tuaj të ardhshme.

Gallery